olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Дівчата, хочете швидше знайти судженого ? Допоможуть три криниці Богдана Хмельницького.

*
Ось такі – три невеликих криниці, обнесені парканом. Ці знамениті колодязі знаходяться в Черкаській області в одному з історичних селищ – Суботів. Згідно з історичними фактами, саме село Суботів було хутором гетьмана Богдана Хмельницького.Згідно з переказами вони були викопані за наказом гетьмана в пам’ять про загиблих запорожців. Правда, історики стверджують, що насправді їх призначення було прозаїчніше: з цих криниць поїли коней. Спочатку тварин приводили до двох криниць, але через дефіцит води викопали третю.

Священна вода

Через деякий час люди стали вважати, що вода в криницях священна. Так Максим Залізняк з українськими повстанцями перед польськими походами освячували нею свої шаблі.

Повір’я про заміжжя

В народі ж, не стільки історичне, скільки містичне підгрунтя привабливіше. Славу криниць їм принесло повір’я: дівчина, яка скуштувала воду з трьох криниць, через три доби зустріне свого судженого.

Не виключено, що дана легенда народилася ще за часів козацтва. Адже в той час багато молодих запоріжців вмирало на полі бою і знайти для дівчини судженого ставало цілою проблемою. Щоб підбадьорити себе думкою про те, що їм все-таки судилося вийти заміж, молоді дівчата і придумали такий обряд. Поки сила трьох колодязів нічим не підтверджена, але молоді дівчата донині п’ють воду з ТРЬОХ колодязів в надії знайти чоловіка.

"П'ять копійок" радянських пропагандистів

В радянські часи загальна увага не оминула ці місця. Пропагандисти використовували колодязі в якості символу співдружності трьох народів: України, Росії та Білорусії.

Біля криниць прилаштували камінь, а на камені – надписали:

"Три криниці викопані за наказом Богдана Хмельницького в честь комунальної боротьби українського, російського і білоруського народів у визвольній війні проти польської шляхти".Tags: Легенди України.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Злісний шкідницюра.

  * © Почалося. Повилазили кравчики і давай щосили ритися. Вигони перериті повністю, нора біля нори. Лізуть на городи, у садки, у квітники. Покищо…

 • 19 квітня: народні прикмети і заборони

  * Народні прикмети 19 квітня Туман вранці віщує суху погоду до кінця місяця. Чим прозоріші хмари, тим тихіша буде погода, але може піти і дощ.…

 • © Зацвіло.

  * © Щось зацвіло дрібненько, білим. Квітки діаметром десь пів сантиметра. Оцей дрібненький бур'янець з'явився у нас років 10 тому. Спочатку він…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments