olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Що пам'ятають мешканці невеликих райцентрів про життя в СРСР

*
© Робота була в усіх. На роботі головне було виконати план, на якість ніхто не звертав уваги. Зарплату отримували двічі на місяць, називалося це "получка" і "аванс". Гроші видавали без затримок. В магазинах не було нічого. В продуктових магазинах пусті полиці прикрашали якимись косервами, які не користувалися попитом і морською капустою.

Цікаво що на полицях стояли конерви з м'яса морського кріля і їх ніхто не брав, бо казали бррр ...

І продукти харчування, і промтовари, тоді з'являлися в магазинах дуже рідко, і про їх появу зазвичай свідчили довжелезні черги. Товарів як казали в ті часи "викидали" дуже мало, іх ніколи не вистачало всім бажаючим, і тому люди відкладали гроші і іхали за товарами у Москву.

У Москві ж було все. Тому що в ті часи була шкала забезпечення населених пунктів. Москва мала 1-шу категорію забезпечення, а маленьні райцентри, наприклад у Харківській області, - 6-ту.

Люди з райцентрів іхали в Москву і купуваи там одяг, починаючи з нижньої білизни і закінчуючи зимовим верхнім одягом. Також купували продукти харчування, а саме : твердий сир, ковбаси, вершкове масло, цукерки, зефір, мармелад, цитрусові. Коли поверталися зі столиці, то тягли неймовірного розміру сумки.

Москвичі ж неневиділи приїжджих, називали їх тторбешниками, провінціалами. Співчуття людям, які жили в набагато гірших умовах, у основної маси москвичів не було ніколи. Так з року в рік зростала стіна між жителями Москви і жителями населених пунктів віддалених від неї.https:/olga-den-f.dreamwidth.org/164161.html

Tags: Совок
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments