olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Як виростити лісові гриби в саду.

*


Якщо у вас в саду ростуть берези, ялини, сосни або дуби, ви сміливо можете пробувати вирощувати гриби. Адже гриби тісно пов'язані з корінням дерев і без них не ростуть. Тому, що спори гриба обплітають коріння, і навіть проникають в його клітини, грибниця утворює своєрідний комплекс-грибокорінь, або мікоризу. Звідси їх назва - мікоризні гриби. Мікориза симбіотичне співжиття гриба з рослиною. Зазвичай таке співжиття реалізується через коріння але в деяких випадках мікориза утворюється і з іншими частинами рослини. У мікоризній взаємодії міцелій гриба колонізує корені чи інші органи рослини внутрішньо- або зовнішньоклітинно.

Якщо у вас на ділянці росте стара береза вирощуйте підберезники, підосичники. Якщо це хвойні дерева, то потрібно віддати перевагу ялиновому рижику або ялиновій формі білого гриба. Лисички ростуть і з хвойними, і з листяними деревами, маслюк відповідно назві росте тільки з модринами.

Увага! Варто зазначити, що найбільш сприятливий вік дерев для вирощування під ними мікоризних лісових грибів - від 10 до 30 років.

Способи вирощування грибів

1. Грибна розсада - вирощування лісових грибів в саду

Найбільш простий спосіб розмноження грибів - з грибною розсади. Для цього досить дрібно потрібно нарізати або пропустити через м'ясорубку дозрілі (старі) капелюшки грибів. Потім отриману субстанцію залити водою і настоювати добу. За цей час можна зайнятися підготовкою ділянки. Під обраним деревом перекопайте землю і щедро її удобріть компостом. Полийте підготовлене місце грибним настоєм, а зверху присипайте листям. Періодично поливайте в суху погоду.2. Пересаджування грибниць - вирощування лісових грибів в саду

Там, де росли потрібні гриби, обережно викопують невеликі шматочки грибниці. В саду їх ретельно викладають в неглибокі ямки, прикривають підстилкою з перепрілого листя або хвої, і злегка її зволожують (але не поливають). Якщо погода стоїть суха, укриття періодично злегка оббризкують, щоб грунт внизу весь час був вологим. Шматочки грибниці висаджують по периметру крони на відстані 1,5-3 м від стовбура дерева.

Щоб грибниця прижилася, її корисно підгодовувати розчином цукру: 10 г цукру на 10 л води. Влітку стежте, щоб грунт залишалася злегка вологим. Періодично поливайте ділянку, особливо в період посухи. На зиму накривайте його шаром опалого листя або мохом, навесні не забувайте їх прибирати.

3. Вирощування грибів з міцелію - вирощування лісових грибів в саду

Вирощування грибів з міцелію - один з найпопулярніших методів у грибників. Готовий міцелій, і субстрат можна купити - він є у продажу в садових магазинах. Перш ніж приступати до реалізації цього способу, підготуйте ділянку і грунт.

Виберіть місце в тіні дерев, де грунт вологий. На відстані 0,5 м від стовбура дерева зніміть верхній шар землі на глибину 0,5 см. площу ямки розраховуйте заздалегідь, виходячи з кількості придбаного міцелію.

Підготуйте субстрат з потерті, тирси і листя. Покладіть його на дно ямки шаром приблизно 20 см. Зверху присипайте грунтом (близько 10 см). Далі укладіть змішаний шар грунту і компосту. Тепер поверх цього можна укладати перемішаний із землею міцелій. Розподіліть його вручну, рівномірно утрамбовуючи. Зверху присипте грунтом і полийте водою, засипте опалим листям.

Після висаджування міцелію ділянку необхідно регулярно поливати. Якщо висаджування міцелію пройде успішно, то урожай з'явиться вже в наступному році. Плодоносити така грибниця може від 2 до 5 років.

Порада! У холодні зими не забувайте присипати грибниці компостом, а при необхідності накривати поліетиленом або руберойдом.

Оптимальний час для посадки грибів - період з травня по вересень. Висаджувати гриби в землю слід з настанням сутінків.

Tags: Гриби.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments