olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Під Дніпропетровськом археологи знайшли святилище, якому понад 3000 років

У Дніпропетровській області в околицях села Токівського Апостолівського району, на березі річки Кам'янки, археологи знайшли святилище II-I тисячоліття до нашої ери. Про це повідомили у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького, який організував експедицію.

За словами археологів, експедиція розкопала комплекс культових кам'яних споруд. Вчені припускають, що тут здійснювали свої обряди представники різних народностей. Серед знахідок - фрагменти ліпного та гончарного посуду, крем'яні знаряддя праці, зброя.

Серед цікавих артефактів, за словами вчених, - уламок нижньої частини кубка бронзового віку і горло амфори частини ручки, на якій археологи виявили тавро, ймовірно, родоської керамічної майстерні (з грецького острова Родос).

За словами археологів, тавро майстра виявили на ручці амфори давньогрецького походження, ймовірно, імпортованої скіфами, що населяли ці території, разом з вином з Греції. На таврі можна розгледіти чотири зірки в кутах і кілька літер.

"Ім'я майстра ще належить прочитати", - зазначили учасники експедиції.

Як розповіли дослідники, знайдена ​​ними пам'ятка потребує подальшого дослідження, а зібрані матеріали - ретельного вивчення. Вони сподіваються, що продовжать роботу в наступному польовому сезоні.
/ ЗМІ /

Tags: Історичні Факти.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments