olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Про ментальність: харківську та донецьку. Вірніше, про моделі суспільної поведінки. Реальна історія.

*
Про ментальність: харківську та донецьку. Вірніше, про моделі суспільної поведінки, які є цеглинками ментальності.

Реальна історія.

Студентка з Маріуполя: «Я хочу залишитися жити в Харкові, я ніколи не повернуся в Маріуполь».
Я: «Зрозуміло. Харків – велике місто, можливостей, щоб знайти роботу, більше».

Студентка з Маріуполя: «Ні! Не тому. Тут інші люди. Я тут ніколи такого не бачила, щоб водій маршрутки спеціально чекав стареньку бабусю-пенсіонерку, знав, що її все одно не впустить, але прямо перед її носом закривав двері і від’їжджав так, щоб спеціально обляпати її грязюкою».

Студентка з Харкова: «Ну ... такі випадки, мабуть, всюди зустрічаються ...».

Студентка з Маріуполя: «Це не випадок! У нас постійно людей обзивають і принижують у громадському транспорті. Я недавно туди приїхала і в тролейбусі спостерігала, як кондуктор накинувся на бабусю, що показала пенсійне посвідчення. Він її так обзивав, принижував! А всі мовчали. У Харкові я такого ніколи не бачила ...».

Я: «І Ви змовчали?»

Студентка з Маріуполя: «Ні! Я стала на її підтримку. Але ... Нічого хорошого з того не вийшло. На нас двох всі накинулися ...».

Студентка з Харкова: «Не розумію ... Незнайомих людей принижувати ... Ще й при всіх ... За що ?... Як таке в принципі можливо ?»

Студентка з Краматорська: «Я також ніколи не повернуся у своє місто. Я також хочу залишитися жити в Харкові».

Студентка з Харкова: «Чому?»

Студентка з Краматорська: «У нас люди завжди штовхаються, щоб сісти в маршрутку. Обзивають одне одного. А в Харкові я вперше побачила, що люди стають у чергу, щоб сісти в маршрутку. Ніхто нікого не обзиває, не штовхає, все так цивілізовано. Мені це так сподобалося».

Я і Студентка з Харкова: (шоковано мовчимо)

Висновки. Люди (з Донеччини), які дуже рідко виїжджали за межі своєї області, вважають такі агресивні моделі суспільної поведінки нормою. Для того, щоб ці агресивні моделі суспільної поведінки не закостеніли та зникнули, необхідні активні програми обмінів для дітей, студентів. Якщо вже сусідній Харків видається студентам з Донеччини ментально іншим, то уявімо, які цікаві моделі поведінки вони зможуть запозичити в більш віддалених регіонах України.

Галина Куц, Facebook

Tags: Про людей
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment