olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© А сьогодні Спас ...

*
© У цей день ще з раннього дитинства я чула : " А сьогодні Спас - придбати треба рукавички про запас ! "

Осінь золота прийдЕ, за руку Зиму приведе.
Подруги Сонечко попросять: "Світи, а припікати - досить !"
Тож будем Сонечку радіти, а в рукавичках руки гріти.
/ olga_den_f /

Ранком цього дня, у дитинстві, я прокидалася від аромату калачів - Спасівчаників, які мама випікіла ще до того як я прокинуся. Вони були круглої форми, як Сонечко, діаметром десь 26 сантиметрів, тобто на всю сковорідку. Тісто для них було замішене на домашньому кислячку, з молока наших кізочок, які у нас були на той час. За смаком вони нагадували сучасні пряники, і були такі смачні, що мені здавалося нема в світі нічого смачнішого за ті коржі.

Під цю пору у саду завжди було вдоволь яблук, тож ми вибирали найкращі і носили їх освячувати до церкви. Крім яблук брали освячувати : мед, сіль, склянку водички зі свого колодязя, клубочок або катушку червоних ниток, червоні стрічки і булавки.

Освячену сіль використовували протягом року, насипаючи її у солянку, яка стоїть на столі, для приготування страв, її не використовували, казали що не годиться її піддавати будь-якій тепловій обробці. Червоні нитки використовували як оберіг від зглазу для себе і для худоби. А використовували так : відривали (НЕ ВІДРІЗУВАТИ !) шматочок нитки, довжиною яка була потрібна, і прив'язували як було зручно, паприклад козі на ріжки, або на нашийник, якщо це птиця, то можна на лапку або за пір'їнки, тобто як Вам зручно. Якщо це для людини, то можна зробити якусь прикрасу з освячених ниток або стрічок, а можна просто покласти у карман, коли йдете у таке місце, в якому підозрюєте імовірність чужого негативного впливу. Зі свяченими булавками взагалі все просто - приколюєте на одяг так, щоб її не було видно, гостряком до гори.

Після того, як яблука були вже освячені, сідали за святковий стіл і ласували яблуками з медом. Яблука різали на дольки, а потім їли їх змащуючи медом. Ну і, звичайно ж, ласували калачами - Спасівчаниками, їх прийнято було не різати а відламувати від них шматочки і змащувати медом.

Зі святом Вас ! Смачних Вм яблук і меду ! І не забудьте про рукавички !© )))
/ olga_den_f /

Фото224
Фото: olga_den_f

https://olga-den-f.dreamwidth.org/40917.html

Tags: СвЯта.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments