olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Українські вірування. Чи є насправді Домовий ?

*
© В дитинстві я запитувала у мами : " А Домовий є ? А який він ? "

І мама мені відповідала, що він обов'язково є, і що боятися його зовсім не треба, бо він охороняє нашу оселю і нас.

Бувало, прокинуся я вночі, лежу, прислухаюся, а на горищі щось шамротить, або торохтить. Ну, думаю, точно Домовий. Бувало навіть вставала і бігом лізла на горище, щоб його побачити, та все марно. Втікав ... не встигала ...;))

Питала у мами : " А як же він виглядає, той Домовий ? " І мама казала, що він пухнастий як котик, тільки не ходить так як котик, а згортається у клубочок, і швиденько перекочується куди йому потрібно.

А була у нас на вулиці бабуся Мотря, з онучкою якої ми були подругами. То вона нам розповідала, що Домовий, людям показується лише тоді, коли хоче про щось поередити. Наприклад, якщо він хоче сповістити дівку про те, що вона скоро вийде заміж, то він розстеле їй постіль поки вона на кухні вечеряє. А якщо він хоче попередити про якісь неприємності, то він вночі вмощується сплячий людині нагруди, і людина прокидається від того, що відчуває на рудях вагу невідомого походження. Прокинувшись людина може мельком помітити як від неї хутко відкочується пухнастий клубок, і зникає.

Ось такі вони, Домові ...©

1 до
Фото : olga_den_fhttps:/olga-den-7.dreamwidth.org/32114.html
Tags: " Забобони "
Subscribe

Posts from This Journal “" Забобони "” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment