olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Унікальний тисячолітній автограф художника, який створював фрески виявили на стінах Софії Київської

*
Написи у храмі дозволили вченим зробити нові відкриття. Автограф художника тисячолітньої давнини, який розписував стіни Софії Київської, нещодавно виявили у храмі. Таким чином вчені з'ясували вже друге ім'я творців фресок. 

https://static.ukrinform.com/photos/2015_10/thumb_files/630_360_1443858286-5581.jpg

 У праву частину собору, де колись проводили обряди хрещення, усім, окрім науковців, зась. Досі невідому літеру "А" на стіні В'ячеслав Корнієнко помітив на висоті п'яти метрів. 
 
 Напис "Господи, допоможи своєму рабу Кіріяку" залишено, переконаний вчений, автором фресок. Софію розписували греки на запрошення забудовника князя Володимира. Напису приблизно тисяча років, кажуть вчені. 

Загалом у Софії досліджено майже сім тисяч графіті. Поміж писак не лише віряни. Духовенство і княжі особи теж не гидували писати на стінах. Більшість записів релігійного характеру, але бувало всіляке, наприклад, записи прокляття.

Графіті писали, головно, на рівні очей і під зображеннями святих. Тепер писати на стінах чи паркані , нібито, не гарно, а в ті часи ще й каралося. Але назвати ці графіті вандалізмом чи наругою над храмом не береться ніхто.

Для В'ячеслава Корнієнка написи на стінах - це, насамперед, додаткове історичне джерело. Завдяки графіті встановлено, що саме князь Володимир почав зводити Софію, а не Ярослав, як той намагався собі у літописах приписати.

Графіті, на відміну від книжок, вони не писалися заднім числом, вони актуальні і вони є вираз сьогодення. За Ярослава літописи переписувлися, редагувалися, потім і після Ярослава були інші переписувачі і зрозуміло, що до цих джерел треба відноситися обережно, це не означає, що треба відкинути всі письменні джерела", - каже заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника "Софія Київська".

Саме завдяки софіївським графіті - вчені запевняють, що навіть тоді був високий відсоток письменних. А з ХVI століття почалася велика міграція. На стінах Софії з'явилися назви інших міст.

Tags: Історичні Факти.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments