olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

В Мехіко археологи знайшли стіну з людських черепів

Історики, які проводили розкопки в центрі Мехіко, на місці де в давнину знаходилася столиця ацтеків місто Теночтитлан, виявили лякаючий артефакт. Археологи натрапили на стіну зі справжніх людських черепів.

Виявилося, що давні останки були поховані всього на глибині двох метрів під сучасною вулицею Мехіко Гватемала. Фахівці вже припустили, що подібна споруда стародавньої цивілізації - це вівтар для жертвопринесення.

Керівник археологічної групи історик Рауль Баррер також оцінив можливий вік знахідки. За його словами, стіна датується кінцем 15 - початком 16 століття і називається мовою ацтеків цомпантлі, повідомляється на сайті Національного інституту археології та історії Мексики.

Вчений пояснює, що цомпатолі- це тип дерев'яної стійки або частоколу, існування якого підтверджене в документальних джерелах низки мезоамериканських цивілізацій. Використовувався для публічного виставлення на показ людських черепів, як правило - військовополонених чи жертв жертвоприношень. Археолог пояснив, що на користь цієї версії відчить те, що серед виявлених останків найбільше було саме чоловічих черепів.

Баррер припустив, що в стіну з каменю вулканічного походження, покриту штукатуркою і плитками, ацтеки замуровували ворогів племені. Також вчений зазначив, що згідно з його припущенням, така споруда, яка мала форму кола, розташовувалася в столиці імперії ацтеків, і була однією з культових споруд.

Нині фахівці продовжують вивчати вівтар з черепів в надії знайти ще деякі фрагменти стародавньої цомпатолі.
ЗМІ, РУ
Tags: Історичні Факти.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments