olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Про " Щедрівку "

*
© Святвечір перед Новим Роком за старим стилем у нас називали " Щедрівкою ", ніколи не забували це свято. Особливо чекали його дітлахи, щоб побігати пощедрувати.

Найменші дітлахи починають щедрувати ще до смерку, бо батьки суворо наказують : " Смерком - щоб були вже дома ! " :)) Старші ходять пізнше, як починає смеркати. Щедрувати дозволяється людям будьякого віку, було б бажання )) , можна групами, а можна і поодинці.

АЛЕ ! Щедрувати, як правило, чекають дівчаток ! Старші люди завжди казали : " Треба, щоб першими защедрували дівчатка - це для того, щоб у хазяйстві приплід худоби був у більшості жіночого роду. Тобто - якщо це козенятка, то щоб були кізочки, а не цапки, якщо курчатка - то щоб більшість було курочок а не півників, і так далі ".;)

Тож, якщо першими прибігали щедрувати хлоп'ята, то їм каали : " Зачекайте, у нас ще дівчаток не було, а щоб менше чекати, то кличте дівчат, хай вони перші защедрують, а потім і ви піся них !" Якщо приходила "компанія", то спочатку щедрували дівчата, а потім уже хто як хотів - або хором, або поодинці почерзі.

Рано вранці 14-го січня - починаються " Посіванки". Тут уже ходять люди будьякого віку, але ТІЛЬКИ ЧОЛОВІЧОЇ СТАТІ. Посівають зерном - різними злаками ОКРІМ ПШОНА. Казали : " Дрібне пшоно - то дрібні прибутки, а от крупна кукурудза - приносить великі прибутки ! Жито - щоб довго жити, овес - то кохання і злагода, а пшениця - загальний достаток і добробут ! "

Ось такі звичаї у нас на Сході України живуть у багатьох селах і по сьогоді. ©


Фото: olga_den_f

Зі святом усіх !

Tags: Щедрівки
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Пилова буря.

  * © Вчора (12 квітня) у нас була пилова буря. Світа Божого не видно було за пилюкою. Поля пересохші і сильний вітер змітав верхній шар ґрунту і…

 • © То пережитки давнини ...

  * Тарас Шевченко : - Село! І серце одпочине: Село у нашій Україні — Неначе писанка, село. Зеленим гаєм поросло. Цвітуть сади, біліють хати, А на горі…

 • © Проліски.

  * © Цвітіння триває. ;) Фото: olga_den_f Фото: olga_den_f

promo olga_den_f март 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments