olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© З Днем Державного Прапора України !

© Чі потрібне нам таке свято ? Хтось скаже, що це нісенітниця, хтось скаже, що унас дуже багато проблем, і не до прапора. А я скажу таке :
- Я народилася за часів Радянського Союзу. Державний прапор був червоний, всі до нього звикли. Про те, що наш прапор жовто-блакитний, я тоді чула, але ніколи його не бачила. Коли Радянський Союз чі то розвалився, чі був на краю свого буття, у Харкові на майдані Свободи вперше встановили Український Прапор ( для тих, хто знає Харків, якщо стояти на майданні напроти готелю Харків лицем у бік ОДА, по праву руку, поруч з майданом), Так от, коли я його вперше побачила, у мене по спині "мурахи побігли". а на очах з'вилися сльози. Чому ? А ... - Бог Святий знає чому. Напевно просто тому, що я українка.

А моя знайома живе у Сіверодонецьку. Коли там хазяйнували сепаратисти, то вони розвішували там прапори, міфічної, так званоі, Новоросіі. Так моя знайома, у ті смутні часи, телефонувала мені і казала:
- Я тут хожу просто хвора, від того, що ці падлюки скрізь познімали НАШІ УКРАЇНСЬКІ ПРАПОРИ, а на їхні місця повивішували якісь ганчірки з хрестами ...

От і робіть висновки самі : " Чі потрібне нам українцям свято нашого Державного Прапора ? "

Зі святом НАС, ШАНОВНІ УКРАЇНЦІ !!! Хай на нашій рідній землі, В НАШІЙ РІДНІЙ УКРАЇНІ завжди майорять тільки НАШІ ДЕРЖАВНІ ПРАПОРИ !!! СЛАВА УКРАЇНІ !©

ПРАПОР УКРАЇНИ

А тепер трохи історії :
Українське синьо-жовте колірне сполучення. Походить воно від герба Галицько-Волинського князівства - золотого лева в синьому полі, який з’явився в другій половині ХІІІ століття.

Українці традиційно називають свій прапор «жовто-блакитним» сказуються гени поколінь. На мові геральдики (науки про герби) та вексилології (науки про прапори) це значить, що жовтий колір є головним (тому в описі прапору він називається першим по черзі, зображується вгорі) а блакитний є допоміжним (тому називається другим, зображується внизу прапора і використовується на гербі як тло).

Нинішній прапор України називається синьо-жовтим, тому верхня його половина є синьою (головний колір), а нижня — жовтою (допоміжний колір). Тому, згідно з законами геральдики, на державному гербі мав би зображатися синій Тризуб на жовтому тлі. Проте в дійсності ми маємо жовтий Тризуб на синьому тлі — і це вірно. Але тоді головний, жовтий колір має бути угорі нашого прапору, а не навпаки.

Знаходячись під владою інших держав жовто-блакитний прапор зникає з широкого вжитку, згадок про жовто - блакитний прапор в період ХІV - ХVІІ не знайшов.

У XVIII столітті серед прапорів стали переважати блакитні полотнища з золотими чи жовтими зображеннями гербів та частково інші ознаки, як небесні світила, зброя, постаті святих Михаїла, Юрія та інші. Лицева сторона полкових і сотенних корогв і знамен була національною емблемою з зображенням козака у золотому чи жовтому щитовому полі на блакитному полотнищі.

Під час революційної «Весни народів» 1849 р. Головна Руська рада у Львові відновлює використання герба Руського королівства (Галицько-Волинської держави) ХІІІ-XIV століття з зображенням золотого лева, що спинається на скелю у синьому полі, а як національні прапори широко вживаються стяги з поєднанням синього і жовтого кольорів. На початку ХХ ст. під впливом геральдичних правил (за правилами вексилології, кольором верхньої смуги на прапорі має бути колір основної гербової фігури) більшого поширення набув жовто-блакитний прапор (тобто, верхня смуга жовта).

Прапор в жовто-блакитних кольорах повертається в часи УНР.

Кольорові малюнки Шіппіха, виконані в кінці 1917 р. після проголошення 3-го Універсалу та опубліковані видавництвом "Вернигора" як листівки та плакати.

https://olga-den-f.dreamwidth.org/40987.html

Tags: ВАМ.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments