olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Ахметов і податки в "Л-ДНР"

Нещодавно, спочатку в "ЛНР", а потім і в "ДНР" прийняли поправки до "законодавства" гібридних республік. Вони стосуються оподаткування.

"Українські підприємства, що діють на території "ДНР", а також фізичні особи-підприємці, які також не є резидентами, будуть зобов'язані платити податки в бюджет "ДНР". Відповідні поправки до закону "Про оподаткування" сьогодні в першому читанні схвалила "Народна Рада "ДНР". Спікер парламенту республіки Денис Пушилін зазначив, що згідно з поправками, юридичні особи та фізичні особи – підприємці, що діють на території "ДНР"з числа нерезидентів "зобов'язані укласти договори з податковими агентами в термін до 31 березня 2017 року, а в разі недодержання закону зміни передбачають введення з 31 березня 2017 року тимчасових адміністрацій на зазначених підприємствах", - йшлося вчора в ЗМІ сепаратистів.

Такі ж поправки внесли в законодавство і сепаратисти "ЛНР".

І тут починається найцікавіше. Всі бізнесмени, які вели "подвійну гру", підприємства яких працювали як на території України так і на тимчасово окупованих територіях, а податки платили в Україну, відтепер будуть змушені платити і в бюджети "Л-ДНР". Не секрет, що серед таких бізнесменів опиниться олігарх Рінат Ахметов. Харцизький трубний завод, Єнакієвський металургійний, шахти і так далі - все це "дивним чином" працює після початку війни і так званої "деолігархізації" в "ДНР". Але тепер, кожен бізнесмен, який хоче зберегти робочими свої підприємства, має думати, як вирішити питання.

А Україна отримує козир в рукаві. Якщо бізнесмени почнуть платити податки у бюджет "Л-ДНР", це дуже легко підвести під кримінальну статтю. Є Закон №1533-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за фінансування сепаратизму", згідно із яким можна отримати "ходку".

"Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, визнається вчиненим у великому розмірі, якщо розмір фінансового або матеріального забезпечення перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 тис. грн). Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, визнається вчиненим в особливо великому розмірі, якщо розмір фінансового або матеріального забезпечення перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (306 тис. грн)".

Швидше за все, з грошима в "Л-ДНР" не дуже добре і фінансова допомога Росії там скорочується (Росія збиралася скоротити її ще з початку 2016 року). Тому вирішили трошки прикрити схеми, за якими гроші витікали у Київ і "розкуркулити" олігархів, які продовжують працювати на окупованій території. Звичайно, найбільше тут привертає увагу саме Ахметов. Йому дійсно не позаздриш. Або заводи закривай, або продавай. Є ще варіант домовлятися. Що буде в підсумку - покаже час.

Можливо, дуже скоро, клеймо "сепарський клуб", який поставили деякі вболівальники одній відомій команді, буде не просто звичайною образою.

Влада ж може отримати реальний шанс підвести все під Закон №1533-VII. Головне, щоб це не було вибірково.

А щодо відомого олігарха - все виглядає так, що він поступово втрачає вплив.

Andriy Kovi

Tags: п* Ахметов
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments