olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Вся краса схеми "Роттердам +" в деталях.

Люди з Донбасу пишуть про те, що зараз під виглядом вугілля на ТЕС з неконтрольованої зони масово транспортують вугільні шлами антрациту групи "А". Їх зараз накопичилися гори - біля збагачувальних фабрик. Раніше нікому не були потрібні - було багато вугілля. Та коли зменшився видобуток антрациту про них згадали.

На ТЕС хоч шлам, хоч вугіль перемелюють в пил, який подають до котла в суміші з повітрям. Шлам нікому не був потрібен до певного часу. Зараз оті шлами, накопичені за десятки років, просто грузять до вагонів , як землю, і отримують гроші ... як за якісне вугілля.

Цікаво, які екологічні наслідки спалення шламів на ТЕС? Зрозуміло, що шлаку утворюється більше. А як з викидами?
Дивно, що у ході дискусії у ЗМІ про цю деталь ніхто не згадує. І дивно, що на жоден ефір не були запрошені
технологи з ТЕС, які знають тонкощі цієї "технології".

В цьому не має нічого нового. І помиляються ті хто думає, що про це і такі схеми не знають. Знають і в ДТЕК, і керівництві регіону, знають у ВР, в Мінпаливенерго, в Кабміні і Гройсман теж! Ці схемі крадіжок (афер) та відмивання коштів в енергетичній сфері відомі ще з 90-х.

Схеми дуже прості.

1. Добутий антрацит звозиця на підготовлені невеличкі полігони (площадки). Туди ж привозять або шлам, або породу (низько колоритне вугілля, яке звичайно вивозять на породні відвали). Гусінічними тракторами, які пересуваються по полігону і крутяться, все це перемішують. Це роблять посередники, які купують вугілля на шахтах, а шлами на ЦЗФ (центральні збагачувальні фабрики). Шлами в десятеро дешевше ніж вугілля. Порода практично безкоштовна. Але ця суміш продається як якісне вугілля. Керівники ТЕС і ТЕЦ це все знають і задіяні в цих схемах. Я в ті часи в Горлівці був депутатом і мене возили і показували ці полігони, у тому числі на станції Микитівка в Горлівці. В цих схемах були задіяні і керівництво «регіоналів» в області, і правоохоронні органи. Відкати в цих схемах шалені.

2. Вугільний шалам це вугільний пил, якій утворюється на ЦЗФ коли вугілля промивають і збагачують вилучаючи з нього породу та каміння. Шлами накопичуються в шламовідстійниках. Коли відстійники висихають, шлами вилучають. Вже давно відомі технології спалювання цих шламів на ТЕС. Шлами це теж вугілля але з домішками пилу породи та каміння). В часи СРСР зі шламів робили вугільні брикети для котелень та продавали населенню для печей.

Так вот є ще одна схема. Шлами та породу продають на ТЕС і ТЕЦ як низькокалорійне вугілля. Керівництво електростанцій укладає угоди з приватними науковими підприємствами, які наче б то є розробниками технології спалювання цього вугілля в котлах ТЕС (так званий «кіп’ячий слой») та отримують відсотки на свої рахунки за втілення. Керівництво електростанції отримує відкат, а інші кошти зникають.

ДТЕК (Ахметівська компанія) напевно використовує ці схеми. Тому і Міністерство і керівництво Кабміну здійняли такий галос.

Низькокалорійне вугілля можуть спалювати на наших ТЕС та ТЕЦ. Можуть спалювати шлами і навіть породу. Проблема тільки в калорійності та зольності (більше відходів). Тобто з таким паливом проблем більше але це паливо в рази дешевше. (Я у 80-х працював в Горлівському Південному відділені Всесоюзного Теплоенергетичного Інституту, який розробляв і втілював ці технології на Слов’янській та Курахівській ГЕС та ГРЕС. Тому мені все це відомо.)

Коли Ющенко став Президентом, а Тимошенко прим’єром, тоді в Донбасі ці схеми прокуратура виявляла та придушувала. Але зараз все під контролем ДТЕК. Ця компанія наче б то купує тільки якісне вугілля, генерує електроенергію в тариф якою включені ціни на вугілля Аргентинські (міжнародні). Уявляєте якій шалений підйом. Навіть якщо в ціну енергії включити вартість донецького реального Антрациту, афера все одно буде давати прибутки за які можна купити не тільки Уряд.

Олександр Багін, Facebook

Tags: про блокаду
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Черговий крок у прірву.

  * ЦВК, підконтрольна офісу президента, не зареєструвала ініціативну групу, зібрану Юлією Тимошенко і «Батьківщиною» для старту всеукраїнського…

 • © Цікавий придорожний плакат.

  * Багато хто їдучи трасою яка з'єднує обласні центри бачив придорожні плакати, на яких написано : "Дякуємо за чисті узбічча !" А я їдучи трасою…

 • © Щось sinoptik.ua наплутав.

  * © Читаю прогноз погоди : "Сонце в цей день рідко з'являлося із-за хмар. Удень пройшов дощ із грозою, проте вечір мине без опадів." А за вікном дощ…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments