olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Так ось чому у нас на Масляну млинців ніколи не смажили.

Я вже писала, що у селі де я народилася, на Масляну ніколи не смажили млинців. Завжди варили вареники з сиром, і приправляли їх маслом та подавали зі сметаною. І от знайшла в інеті : "Експерти розповіли про справжнє походження Масляної".

Знавці автентичних традицій нагадали, що в Україні не існує свята Масляної.Етнологи, культурологи, фольклористи та релігієзнавці обговорили у Львові автентичні проблеми та розповіли про те, як підробляють українські звичаї російськими. Зокрема мова йшла про вигадане "свято" Масляної, якого в Україні не існувало, повідомляє Львівський портал.Масляна - не є українським святом. Саме такого висновку дійшли експерти під час обговорення."У православ'ї спостерігають феномен двовір'я: поєднання християнських звичаїв і традицій з язичницькими. Має місце певний симбіоз.

Щодо святкування Масляної – для нашого регіону це не є традиційно. Проте в людей прийнято перед Великим постом наїдатися варениками, маслом, сиром – тим, що під час посту заборонено. Та таке святкування, як і святкування коляди, гаївок, Івана Купала не є офіційним християнством, а народним", – каже релігієзнавець Михайло Кобрин."Масляна – це похідна форма від російської назви Масленница. Проте, все одно штучна.

В нашій країні прийнято готувати вареники з сиром, в Польщі – пончики, в Росії – млинці… В радянський час такі штучні святкування забезпечувалися на державному рівні, зараз вони за інерцією насаджуються в нашій країні. Хоча ми маємо власні самобутні національні традиції", - вважає етнолог і кандидат історичних наук Юрій Пуківський."Традиція святкування Масляної спостерігається в Києві, Харкові, Херсоні тощо – тобто в центральних та східних областях. Натомість вона суто російська. Це свято активно пропагують, хоча раніше святкування Масниці в Україні, як такого, не було.

Українська культура – постколоніальна культура. Українські традиції намагаються активно нівелювати. Найбільша проблема в тому, що зараз відбувається підміна понять", - стверджує культуролог і кандидат філософських наук Оксана Дорморіз."Так, у східних областях святкування Масляної має місце. Натомість у Львові це явище викликає щонайменше подив.

Що ж відбувається? Відбувається насадження чужих традицій на український ґрунт. Ми ж не проти інших традицій. Але називати їх українськими – це фальсифікація", – вважає аналітик Олександр Лавринович."Раніше родина була оберегом звичаїв і традицій. Батьки вчили дітей розрізняти власне українське.

Сьогодні діти пішли в дитячі садки та школи. Там відсутнє просвітлення дітей у питанні власне українських звичаїв та традицій. Школа реагує на суспільні тренди, на так звану "попсу". Впроваджувати дослідження українських національних тенденцій необхідно на шкільному рівні", – переконаний педагог і фольклорист Ігор Бущак .Експерти вважають, що трендом слід робити саме українські традиції.Як повідомляв сайт Знай.ua, українцям пообіцяли компромісну декомунізацію свят ... >>>

Tags: СвЯта.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments