olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

По троху випливають на поверхню. В Австрії затримали радника Ющенка Юссефа. Хто він ?

*
Віденська поліція затримала ще одну особу, яка є фігурантом справи, відкритої щодо українського бізнесмена Дмитра Фірташа в Іспанії. Факт затримання у п’ятницю підтвердила прокуратура Відня, повідомляє DW.

Як пише DW, йдеться про колишнього радника президента України Віктора Ющенка – Хареса Юссефа, центральний офіс компанії якого розташований в австрійській столиці.

Юссеф, як повідомляли раніше з посиланням на слідство іспанські ЗМІ, начебто розпоряджався потоками грошей, що надходили йому від Фірташа.

“Бізнесмен сирійського походження багато років вів справи в Україні, в тому числі в нафтогазовій сфері. Екс-голова адміністрації президента Олег Рибачук раніше заявляв, що саме Юссеф порекомендував Дмитра Фірташа Ющенку на роль посередника у постачаннях газу з Росії”, – пише видання.

Речниця прокуратури зазначила, що затримання на підставі європейського ордера відбулося в рамках відкритої в Іспанії справи, яка стосується підозр Фірташа у відмиванні грошей.

При цьому правоохоронці наразі не називають прізвище затриманого, проте й не спростовують повідомлення місцевого видання News, яке написало про “українсько-сирійського бізнесмена, який мешкає у Відні”.

Харес Юссеф (нар. 1964 р. в Латакії, Сирія) вперше приїхав до СРСР ще у 1982 році.

Закінчив у Києві інститут народного господарства (1989-1994) та зайнявся бізнесом в різних сферах економіки. У 1995 році його активи були консолідовані в холдинг Hares Group Holding, зареєстрований в Австрії.

У квітні 2004 року Hares Group придбала 90% акцій ЗАТ “Молдавський металургійний завод”, який пізніше був проданий російському промисловцеві Алішеру Усманову.

Оборот компанії в 2004 році, за деякими даними, склав 420 млн. доларів.

У 1999 році Юссеф захистив кандидатську дисертацію в Інституті світової економіки НАНУ.

У 2002 році, за президента Леоніда Кучми, нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня (на знак подяки за вдалу реалізацію низки схем з реалізації металобрухту).

З 2003 року – голова Товариства українсько-сирійської дружби, одного з підрозділів ВГО “Загальновійськова спілка України” та ін.

У 2004 році організував лікування Віктора Ющенка після “діоксинового скандалу”, запросивши до Відня власного лікаря – швейцарського професора Жана Сора.

Харес Юссеф був радником президента України Віктора Ющенка (2005-2010), зокрема займався питаннями іноземних інвестицій, бізнесовими контактами.

Підтримував фонд “Україна-3000” Катерини Ющенко та інші ініціативи президента.

У 2007 році він увійшов до топ-списку “200 найвпливовіших українців” за даними тижневика “Фокус”.

Із 2009 року живе й веде бізнес переважно в Європі.

Станом на 2014 рік компанії Hares Group виконували контракти з будівництва теплоелектростанцій на Близькому Сході та мали ліцензію на будівництво металургійних заводів нового типу на території СНД.

Був одружений з киянкою Світланою Лазоренко, батько сімох дітей.

Журналіст Станіслав Речинський, головний редактор сайту ОРД, який у 2005 році був головою прес-служби СБУ, написав про затримання Юссефа:

"Цікавий інтерес до нього американського слідства. Значить, вирішили копати глибоко всіх, хто причетний до газових афер ще з часів Ющенка, а може, й раніше. Не здивуюся, якщо в якості свідків американці захочуть допитати Віктора Ющенка, як “дах” Хареса і Фірташа, Віктора Балогу – як координатора, Івченка, Віру Ульянченко і ... можливо, нинішнього шефа СБУ Василя Грицака.

На фото - Юссеф Харес в фірмовому халаті Ордена Святого Станіслава. Рекомендацію Харесу в Орден дав покійний Олег Калашников. Який тісний світ. Ще один момент. Харес, Фірташ і ще ряд осіб з їх команди тісно пов'язані з "Аверою", фігурою не менше зловісною, ніж Могилевич. Цілком ймовірно, що американці мають намір покінчити і з міжнародною мафією під назвою "солнцевські". Яка патронується Кремлем.

Подробиці хто такий Юссеф Харес, читати тут ...Tags: арешти
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments