olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Париж і Берлін хочуть заморозити конфлікт на Донбасі ?

Французькі ЗМІ, аналізуючи ситуацію на сході України та вчорашню тристоронню зустріч Порошенка, Олланда та Меркель у Берліні, дійшли висновку, що Париж і Берлін поспішають заморозити конфлікт на Донбасі. Зокрема, про це пише впливове опозиційне видання Le Figaro.

«Вплив близькосхідної кризи та дії Ісламської держави, беззбройність перед натовпом мігрантів, що взяли в облогу Європу, кваплять Францію і Німеччину швидше вирішити питання з російсько-українським конфліктом. Навіть якщо для цього доведеться цей конфлікт заморозити, як це було раніше з Придністров'ям чи Грузією. Або ж, у крайньому випадку, домогтися того, щоб військові дії там були менш інтенсивними», - зауважує ЗМІ.

На думку автора публікації, головним питанням порядку денного зустрічі Петра Порошенка у Берліні з Ангелою Меркель та Франсуа Олландом була доля мінських угод. Зростання кількості обстрілів упродовж останніх тижнів на Донбасі загрожує їхньому подальшому існуванню, пише газета. Посилаючись на дипломатичні джерела, газета зазначає, що в МЗС Франції не прогнозують відновлення масштабних бойових дій. Водночас Le Figaro підкреслює, що загострення ситуації на сході України менше турбує Париж, ніж Берлін і Київ, які називають її «вкрай небезпечною».

Видання намагається пояснити подальшу стратегію французької дипломатії з врегулювання «української кризи». «Наприкінці грудня доведеться підбити підсумки мінських домовленостей, а у січні - європейських санкцій, накладених на Росію за її роль в конфлікті в Україні. Тому основу для підбиття таких підсумків потрібно готувати вже зараз», - пише газета.

На її думку, у Парижі розраховують, що вдало вирішене питання щодо «Містралів» дозволить Франції налагодити діалог з Росією і навіть допоможе зняти з неї санкції. Втім, припускає газета, така стратегія не призведе до врегулювання конфлікту, і заморозити його не вдасться. «Наразі обидві сторони конфлікту - Росія й Україна - не зацікавлені у відкритій війні, але Володимир Путін має в ньому перевагу і може продовжувати дестабілізувати південний схід України, заважаючи їй зблизитися із Заходом», - зауважує видання. З іншого боку, на думку автора статті, в експертних колах говорять, що Путін втрачає контроль над сепаратистами, що, в свою чергу, може звести нанівець спроби мирного врегулювання конфлікту. «Таким чином, показний оптимізм Парижа є вельми сумнівним», - підсумовує опозиційне видання.
Звідси:
Tags: п : Донбас ; ДНР ; ЛНР
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments