На весні минулого року голова фіскальної служби заявив що він відмовився від зарплати, і працює безкоштовно, тобто він - волонтер. А майже через рік, детективи антикорупційного бюро заявили : "Роман Насіров не волонтер а корупціонер ..."
Рік знадобився детективам, щоб виписати схему участі голови фіскальної служби у фінансових махінаціях нардепа утікача Олександра Онищенка. За цією схемою впродовж двох років, замість збирати гроші до держказни, головний фіскал реструктурізовував борги підприємства депутата, дозволяв не платити в бюджет гроші. Тобто, підприємства добували газ, продавали його за ринковими цінами, а за користування надрами державі не давали ні копійки. В такий спосіб, як наполягає слідство, Онищенко у змові з Насіровим надурили державу аж на 2 млрд. гривень.
"Відстрочка давалась не законно, тому що підприємства взагалі не платили і після того як приймалось рішення про відстрочку, вона приймалась при умові що буде хоч частина сплачених платежів, платежі не сплачувались і знову приймалось рішення про відстрочку", - повідомив директор НАБУ Артем Ситник.
Розслідували тихо, та все одно інформація про наміри детективів до головного фіскала долітала швидше за самих детективів.
Бурхливий тиждень. Ще в понеділок голова фіскальної служби був на своєму робочому місці, у кабінеті, а вже на кінець тижня опинився ось ... у суді.
Підозра в корупції загнала насірова на лікарняне ліжко. Впродовж тижня він з нього так і не встав. Лежачим зустрів свій день народження і новину про своє відсторонення з посади. Слідчі на фізичний стан не зважили, як і не звернули увагу на годинник. За темна винесли підозру, затемна доправили до суду для обрання запобіжного заходу. Усе це щоб вкластися у визначені законом 72 години, інакше підозрюваний опиниться на волі. Усе під суперечки з адвокатами та лікарями щодо стану здоров'я фігуранта кримінального провадження. Що там тільки не казали. Але ...
Слідчи та громадські активісти не повірили, бо аж надто багато чиновників, щойно опинялися під слідством, ставали безпомічними. Крапельниці, ноші, візки, ... були їхньою головною зброєю у судах. А от звільнення - на них впливало щілюще. Цю нехитру тактику слідчі у справі Онищенка уже бачили. Влітку 2016-го, інший фігурант цієї ж справи, Валерій Посний, до суду з'являвся лежачим, скаржився на болі усюди. Медики розводили руками, шукали причину, зрештою її знайшов ... суд, і заявив : "Це - симуляція".
Щоб розплутати медичну головоломку цього підозрюваного, слідчі під конвоєм возили його з однієї лікарні до іншої. Подорожі нагадували детективну драму з яскраво вираженим політичним присмаком. Армія адвокатів звинувачувала правоохоронів у викраденні їхнього підзахисного. Армія депутатів відслідковувала кожне переміщення Насірова. Частина обранців з президентської іракції переймалася правами лежачого. Так контролювали, що й самі, як потім заявили в антикорупційному бюро - порушили закон, перешкоджали прцівникам НАБУ доправити Насірова на альтернативне обстеження. / Ірина Герасимова /
Епопея з Насіровим ще не закінчена. Далі буде.
Journal information